Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB sociālajā kampaņā vērsīs sabiedrības uzmanību uz kukuļošanas sekām medicīnā

8. Februāris, 2013.

2013.gada 11.februārī plkst. 13:00 Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rīko sociālās kampaņas „Neriskē!” atklāšanai veltītu preses konferenci. Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar sociālās kampaņas mērķi un plānotajiem pasākumiem.

KNAB sociālās kampaņas mērķis – veicināt sabiedrības neiecietību pret korupciju medicīnā un mudināt iedzīvotājus neiesaistīties prettiesiskās darbībās. Ar sociālo kampaņu „Neriskē!” KNAB plāno pievērst iedzīvotāju uzmanību sekām, kas var rasties ārstu uzpirkšanas gadījumā. Ārstu uzpirkšana negarantē iespējas saņemt veselības aprūpes pakalpojumu, jo, vienreiz kukuļojot, iespēja citreiz godīgā un likumīgā ceļā saņemt medicīnas pakalpojumus bez maksas tikai sarūk, uzsver KNAB.

Vienlaikus KNAB kopā ar Tirgus un sociālo pētījumu aģentūru „Latvijas Fakti” prezentēs jaunākās sabiedriskās domas aptaujas „Attieksme pret korupciju Latvijā” rezultātus, kas atspoguļo Latvijas iedzīvotāju personisko pieredzi gan jautājumu kārtošanā dažādās valsts un pašvaldību institūcijās, gan saskarsmē ar korupcijas problēmām, kā arī viņu iespējamo rīcību koruptīvās situācijās. Īpaša uzmanība tiks pievērsta iedzīvotāju attieksmei un pieredzei tieši attiecībā uz korupciju medicīnā, pēdējos divos gados ārstējoties poliklīnikā vai slimnīcā, un nepieciešamību izmantot personiskos sakarus, pasniegt dāvanas vai veikt kādus neoficiālus maksājumus.

Pasākumā piedalīsies KNAB, Veselības ministrijas un "Latvijas Fakti" pārstāvji. Preses konference notiks 11.februārī plkst. 13:00 KNAB konferenču zālē Brīvības ielā 104, k-2.