Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko diskusiju par korupcijas riskiem un to izplatību veselības aprūpē

1. Oktobris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) 2012.gada 8.oktobrī rīko publisku diskusiju „KORUPCIJA VESELĪBAS APRŪPĒ – KAS? KAM? KĀPĒC? CIK ILGI?”.

Diskusijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību aktuālām problēmām veselības aprūpē un apspriest identificētos korupcijas riskus un to mazināšanas iespējas, tā dos arī iespēju salīdzināt Latvijas un Igaunijas aktuālo situāciju šajā jomā.

Diskusijas īpašais viesis būs Urvo Klopets, Igaunijas Tieslietu ministrijas Krimināltiesību politikas departamenta Krimināllietu statistikas un analīzes nodaļas konsultants, prezentējot Igaunijas Tieslietu ministrijas pasūtīto pētījumu par korupcijas riskiem medicīnā Igaunijā. Savukārt KNAB pārstāvji prezentēs tā veikto pārbaužu un izmeklēšanas ietvaros identificētos korupcijas riskus veselības aprūpē Latvijā.

Publiskajā diskusijā ir aicināti piedalīties RSU studenti, pasniedzēji, praktizējošie ārsti, dažādu ārstu asociāciju un biedrību, Pacientu Ombuda, “Sabiedrība par atklātību – Delna” un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī Veselības ministrijas, Veselības inspekcijas un KNAB pārstāvji.

Publiskā diskusija tiek organizēta kā pirmā aktivitāte KNAB un RSU sadarbības ietvaros. Institūciju sadarbības mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanu par pretkorupcijas un interešu konflikta novēršanas, kā arī publiskās ētikas jautājumiem. Tāpat sadarbība vērsta uz RSU studentu un mācību spēku izglītošanu par pretkorupcijas jautājumiem, mazinot iecietību pret korupciju izglītības un veselības aprūpes jomā.

Publiskā diskusija notiks 8.oktobrī RSU, Rīgā, Dzirciema ielā 16, Hipokrāta auditorijā no plkst. 13:30 līdz 15:30. Diskusijas apmeklētāji tiek aicināti pieteikties līdz š.g. 3.oktobrim, rakstot uz e-pastu: Liga.Simsone@knab.gov.lv, norādot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto institūciju un ieņemamo amatu.

Darba kārtība

___________________________

Latvijas iedzīvotāju aptauja (2011), "Sabiedrības saskarsme ar korupciju veselības aprūpes jomā"