Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē

7. Maijs, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - Birojs) informē, ka no amatā atjaunošanas brīža līdz šim brīdim (pat pēc vairākkārtējiem atgādinājumiem) priekšnieka vietniece Juta Strīķe nav iesniegusi Biroja priekšniekam savu aptaujas anketu pielaides saņemšanai valsts noslēpumam, kas norāda uz to, ka J.Strīķe ir ieguvusi speciālo atļauju pieejai valsts noslēpuma objektiem, apejot normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Informējam, ka Birojs nav sniedzis tā rīcībā esošo informāciju Satversmes aizsardzības birojam (turpmāk – SAB), jo savas kompetences ietvaros turpina veikt uzsāktas pārbaudes par J.Strīķes darbības tiesiskumu, t.sk., par Biroja priekšnieka rezolūcijas neievērošanu, kas saistīta ar valsts noslēpuma aizsardzību. Ievērojot minēto un to, ka Birojs nav saņēmis no J.Strīķes viņas aizpildīto anketu un attiecīgi nav to nosūtījis SAB normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, kā arī nav nosūtījis SAB informāciju, kurai būtu būtiska nozīme jautājuma izlemšanā par pielaides izsniegšanu, Birojs uzskata, ka SAB rīkojies pārsteidzīgi.

Sakarā ar to, ka Birojs veic pārbaudi par vairākiem faktiem, kas liecina, ka, iespējams, J. Strīķe ir rīkojusies prettiesiski un šiem faktiem varētu būt nozīme jautājuma izlemšanai par speciālās atļaujas izsniegšanu J.Strīķei, Birojs vērsīsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā, lai tiktu veikta pārbaude par pielaides izsniegšanas apstākļiem.