Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Atgādinājums partijām par valsts budžeta finansējumu

4. Novembris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka saskaņā ar „Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma”  (Likums) 7.1 panta pirmo un otro daļu valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai partijai vai apvienībai, par kuru iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju, 0,71 EUR apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi. Valsts budžeta finansējumu piešķir uz četriem gadiem un izmaksā, sākot ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām.

Likuma 7.2 panta pirmā daļa nosaka, lai saņemtu valsts finansējumu, politiskā partija vai apvienība atver atsevišķu kontu Latvijā reģistrētā kredītiestādē un 20 dienu laikā pēc vēlēšanu rezultātu pasludināšanas dienas iesniedz rakstveida iesniegumu KNAB, norādot politiskās partijas vai apvienības nosaukumu, reģistrācijas numuru un atsevišķā konta numuru.

Vēlēšanu rezultāti tika pasludināti 2014.gada 22.oktobrī, līdz ar to, lai saņemtu valsts budžeta finansējumu, politiskajai partijai vai apvienībai līdz 2014.gada 11.novembrim jāatver atsevišķs konts Latvijā reģistrētā kredītiestādē un jāiesniedz KNAB Likuma 7.2 panta pirmajā daļā noteiktais rakstveida iesniegums.

Iesniegumi pēc minētā termiņa netiek pieņemti.

Saskaņā ar Likuma 7.2 panta otrajā daļā noteikto, KNAB 20 dienu laikā pēc 2014.gada 11.novembra izskatīs saņemtos iesniegumus un pieņems lēmumu par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu vai pamatotu atteikumu piešķirt valsts budžeta finansējumu.

Atbilstoši Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtajai informācijai divu procentu barjeru 12.Saeimas vēlēšanās pārvarējušas sešas politiskās partijas un partiju apvienības:
1.    „Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija,
2.    Partija „Vienotība”,
3.    Zaļo un Zemnieku savienība,
4.    Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”,
5.    No sirds Latvijai,
6.    Latvijas Reģionu Apvienība.

Šobrīd iesniegumus KNAB ir iesniegušas 2 partijas.