Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieka vietnieci Ilzi Jurču ēnos jaunietes no Ludzas un Alsungas

10. Februāris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumu izpildītājas un priekšnieka vietnieces korupcijas novēršanas jautājumos Ilzes Jurčas ikdienas darba gaitām Ēnu dienā, 2014.gada 12.februārī, sekos Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. klases un Alsungas vidusskolas 10.klases skolnieces.

Izvērtējot jauniešu pieteikumus un pamatojumus, kāpēc viņi vēlas piedalīties Ēnu dienā un ēnot tieši KNAB priekšnieku, tika izvēlētas divas jaunietes, kurām ēnu dienas laikā būs iespējams ne tikai iepazīt KNAB priekšnieka ikdienu, amata pienākumus un iestādes darba specifiku, bet arī uzzināt vairāk par korupciju, tās negatīvajām sekām un to, kā Latvijā norit cīņa ar korupciju. Tā kā KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks no 10.februāra ir saslimis un pats Ēnu dienā piedalīties nevarēs, tad jaunietēm būs iespēja ēnot KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju un priekšnieka vietnieci korupcijas novēršanas jautājumos Ilzi Jurču, kā arī iepazīties ar KNAB struktūrvienību darbu.

KNAB priekšnieka ēnas tika izvēlētas no vortālā www.enudiena.lv iesniegtajiem pieteikumiem. Savā pieteikumā jauniete no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12.klases rakstīja, ka vēlas ēnot KNAB priekšnieku, jo viņu interesē šī profesija. „Uz KNAB priekšnieka pleciem gulstas liela atbildība, līdz ar to vēlētos redzēt šīs profesijas dienas ritmu, iepazīties ar tiešajiem darba pienākumiem, ar to, cik atbildīgam ir jābūt šajā profesijā,” pauda skolniece no Ludzas. Savukārt Alsungas vidusskolas audzēkne savā motivācijā norādīja, ka „katrai valstij ir nepieciešama efektīva pārvalde, bet šādai pārvaldei ir konkrēts mērķis un atbilstoša rīcība. Ja šī mērķa realizācijas laikā tiek pieļauta korupcija, tad tas atstāj negatīvas sekas valsts politiskajā, sociālajā un ekonomiskajā jomā.”

KNAB jau otro gadu pēc kārtas piedalās Ēnu dienā un sniedz iespēju vairākiem jauniešiem, kurus interesē iestādes darbs un cīņa ar korupciju, ielūkoties KNAB priekšnieka ikdienas darba aizkulisēs. Pirms gada KNAB priekšnieka ēnu lomā bija iejutušās skolnieces no Lejasciema vidusskolas 11.klases un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.klases.