Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Piemēroti drošības līdzekļi par kukuļņemšanu aizturētajām Militārā dienesta iesaukšanas centra darbiniecēm

30. Aprīlis, 2003.

Šodien, 30.aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemēroja drošības līdzekļus par kukuļņemšanu aizturētajām Militārā dienesta iesaukšanas centra darbiniecēm. Divām darbiniecēm, ņemot vērā viņu veselības stāvokli un vecumu, tika piemērots drošības līdzeklis - "paraksts par dzīves vietas nemainīšanu". Savukārt viena no aizturētajām jau vakar atzīta par liecinieci šīs krimināllietas ietvaros, bet otrai drošības līdzeklis - "paraksts par dzīves vietas nemainīšanu" piemērots vakar vakarā.

Vakar, 29. aprīlī KNAB, realizēja operatīvos pasākumus, kuru laikā KNAB darbinieki kontrolēja kukuļa nodošanu 200 latu apmērā Aizsardzības ministrijas Militārā dienesta iesaukšanas centra (AM MDIC) medicīnas darbiniecei, lai tiktu pieņemts lēmums par atbrīvošanu no militārā dienesta it kā neatbilstoša veselības stāvokļa dēļ. Pēc kukuļa nodošanas KNAB darbinieki, veicot kratīšanu medicīnas darbinieces darba vietā, atrada 430 latu. Kā tika noskaidrots, otra summas daļa pirms brīža ir saņemta no cita militārajā dienestā iesaucamā.

KNAB analizējot situāciju un pētot korupcijas risku dažādu valsts iestāžu darbībā, uzsāka ziņu pārbaudi par AM MDIC darbu un saņēma informāciju, kura vēlāk tika izmantota aizturot AM MDIC darbinieces.

KNAB darbinieku iegūtā informācija, kas tiks izvērtēta ierosinātās krimināllietas ietvaros, liecina, ka šis kukuļņemšanas gadījums AM MDIC, iespējams, nav vienīgais un lēmumu pieņemšana par atbrīvošanu no militārā dienesta veselības stāvokļa dēļ, netiek pietiekami kontrolēta un uzraudzīta. Aizsardzības ministrijas struktūru viena no funkcijām ir novērst šādu situāciju rašanos, kad AM amatpersonas un darbinieki izmanto savu dienesta stāvokli un saņem kukuļus.

Kā ziņots iepriekš, 29.aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma 320. panta otrās daļas par kukuļņemšanu, ko izdarījušas Aizsardzības ministrijas Militārā dienesta iesaukšanas centra (AM MDIC) amatpersonas. KNAB aizturēja un apstākļu noskaidrošanai uz KNAB nogādāja četras AM MDIC medicīnas darbinieces.