Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB par kukuļdošanu aiztur uzņēmēju

15. Aprīlis, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 14. aprīlī par 45 000 latu liela kukuļa došanu aizturēja uzņēmēju - medikamentu tirdzniecības firmas īpašnieku.

Uzņēmējs kukuli piedāvāja KNAB apkarošanas bloka darbiniekam par to, lai viņš neveiktu un neorganizētu pārbaudes, kas saistītas ar uzņēmējam piederošas firmas darbību. Papildus 50 000 latu kukulim uzņēmējs solīja maksāt 1000 latus katru mēnesi, lai KNAB neveiktu pārbaudes saistībā ar viņa uzņēmumu.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, KNAB darbinieks ziņoja KNAB vadībai, tika veikts operatīvo pasākumu komplekss, kā rezultātā pēc 45 000 latu kukuļa daļas nodošanas KNAB darbiniekam kukuļa devējs tika aizturēts.

Par šiem faktiem 13.aprīlī KNAB ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas - par kukuļa došanu[1].[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.