Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

AT Senāts atzīst KNAB lēmuma tiesiskumu saistībā ar PCTVL saukšanu pie administratīvās atbildības

17. Decembris, 2007.

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību saistībā ar politisko organizāciju apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (turpmāk tekstā - PCTVL) kasācijas sūdzību administratīvajā lietā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk tekstā - KNAB) lēmuma atcelšanu. Augstākās tiesas Senāta lēmums nav pārsūdzams.

KNAB amatpersonas administratīvā pārkāpuma protokolu PCTVL sastādīja par to, ka apvienība savlaicīgi neiesniedza revidenta ziņojumu, tādējādi nokavējot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 8.panta pirmajā daļā noteikto ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas, t.sk. zvērināta revidenta atzinuma iesniegšanu kārtību (termiņu). PCTVL tika saukta pie administratīvās atbildības 2005.gada maijā pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.34 panta pirmās daļas, t.i. par ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas iesniegšanas kārtības neievērošanu, uzliekot naudas sodu 250 latu apmērā.

Arī pirmās instances un apelācijas instances tiesas noraidīja PCTVL sūdzības par KNAB lēmumu saistībā ar partijas saukšanu pie administratīvās atbildības. Administratīvā rajona tiesa atzina, ka revidenta atzinuma neiesniegšana likumā noteiktajā termiņā ir atzīstama par ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas iesniegšanas kārtības neievērošanu, līdz ar to Birojam bija pamats piemērot Administratīvā pārkāpuma kodeksa 166.34 pantā paredzēto tiesību normu. Turklāt tiesa secināja, ka PCTVL attieksme pret likumā noteikto darbību pildīšanu nav bijusi godprātīga - zvērināta revidenta atzinums ne tikai nebija iesniegts, bet arī nebija sagatavots līdz 2005.gada 1.martam, tādējādi administratīvo pārkāpumu nevarēja atzīt par maznozīmīgu.

Saskaņā ar likumā uzlikto pienākumu partijai ik gadu līdz 1.martam jāiesniedz finansiālās darbības deklarāciju, pievienojot tai zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību.