Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis kriminālprocesu par ārvalstu uzņēmuma pārstāvja uzkūdīšanu dot 50 000 latu kukuli

3. Aprīlis, 2013.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2013.gada februārī aizturējis vairākas privātpersonas aizdomās par kāda ārvalstu uzņēmuma pārstāvja uzkūdīšanu dot 50 000 latu kukuli amatpersonām ar nolūku piesavināties saņemto naudu.

Lai gan sākotnēji kriminālprocesa ietvaros iegūtās ziņas liecināja, ka kukulis tiek pieprasīts nodošanai valsts amatpersonām, turpmākās izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka vairākas privātpersonas ar nolūku piesavināties naudu ir pamudinājušas uzņēmuma pārstāvi dot kukuli par iespējamas nelikumīgas darbības fakta slēpšanu. Pēc kukuļa daļas nodošanas trīs privātpersonas tika aizturētas 2013.gada 19.februārī.

Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka viena privātpersona kopā ar citām personām, kuras uzdevās par Valsts policijas darbiniekiem, no 2013.gada janvāra vidus līdz aizturēšanas brīdim organizēja kukuļošanu un uzkūdīja uzņēmuma pārstāvi dot kukuli valsts amatpersonām, tādējādi mazinot uzticēšanos valsts institūcijām, radot šaubas par Valsts policijas amatpersonu godīgumu un graujot valsts pārstāvju prestižu. Šādu darbību rezultātā privātpersonas saņēma daļu kukuļa it kā nodošanai policijas darbiniekiem, apzinoties, ka kukulis tiek piesavināts.

Pierādījumi ir pietiekami, lai izmeklējamās darbības kvalificētu kā uzkūdīšanu dot kukuli un kukuļa piesavināšanos. Šobrīd vienai aizdomās turētajai personai ar tiesas lēmumu ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējām izvēlēti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.