Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības bijušo Jūrmalas pašvaldības uzņēmuma vadītāju

29. Septembris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Jūrmalas pilsētas prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot saukt pie kriminālatbildības Jūrmalas pašvaldības uzņēmuma bijušo vadītāju par bezdarbību (pienākumu nepildīšanu), kuras rezultātā radīts būtisks kaitējums pašvaldības interesēm.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka Jūrmalas pašvaldības uzņēmuma vadītājs bija noslēdzis līgumu ar kādu privāto kapitālsabiedrību par juridisko pakalpojumu saņemšanu un trīs gadus apmaksājis tās iesniegtos rēķinus, apzinoties, ka šos pakalpojumus faktiski sniedza viņa pakļautībā pašvaldības uzņēmumā esošais darbinieks, kas vienlaicīgi ir darba tiesiskajās attiecībās ar minēto kapitālsabiedrību un tajā veic jurista pienākumus.

Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka Jūrmalas pašvaldības uzņēmuma vadītājs laika posmā no 2004. līdz 2007.gadam nav pienācīgi pildījis savus amata pienākumus – nav kontrolējis sev padoto darbinieku un nav nodrošinājis uzņēmuma finanšu resursu lietderīgu un efektīvu izmantošanu. Pašvaldības uzņēmuma vadītāja bezdarbības rezultātā uzņēmumam radīti mantiski zaudējumi 68 752 latu apmērā, apmaksājot it kā privātās kapitālsabiedrības sniegtos pakalpojumus, kurus reāli veicis viņa padotībā esošais darbinieks darba laikā, pildot savus amata pienākumus uzņēmumā un izmantojot viņa rīcībā nodotos resursus un dokumentāciju.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības bijušo Jūrmalas pašvaldības uzņēmuma vadītāju par valsts amatpersonas bezdarbību (Krimināllikuma 319.panta otrā daļa).
_______________________________________

Krimināllikums
319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība

(1) Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm radīts būtisks kaitējums, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādu pašu nodarījumu, ja tas izraisījis smagas sekas vai ja valsts amatpersonai bijis mantkārīgs nolūks, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.