Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas skolas direktori par pretlikumīgām darbībām ar finanšu līdzekļiem

7. Decembris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2010.gada aprīlī uzsāktā kriminālprocesa materiālus, rosinot saukt pie kriminālatbildības kādas Rīgas internātskolas direktori par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka internātskolas direktore laikaposmā no 2007.gada janvāra līdz 2011.gada janvārim, tīši un ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, veikusi pretlikumīgas darbības saistībā ar viņas vadītajai iestādei piešķirtajiem pašvaldības budžeta finanšu līdzekļiem.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka internātskolas direktore mācību iestādes vārdā ar tās darbiniekiem ir slēgusi papildu vienošanās par amatu savienošanu vai blakus darbu, piespiedu formā izvirzot nosacījumu atdot viņai daļu no saņemtā atalgojuma (vismaz 40 latu mēnesī no personas). Tāpat izmeklēšanā konstatēts, ka mācību iestādes vadītāja pieņēmusi darbā arī „fiktīvus” darbiniekus, kuri nav veikuši savus pienākumus, bet viņu algas tikušas izmantotas citiem mērķiem, tai skaitā amatpersonas personīgajām vajadzībām, ar to radot būtisku kaitējumu Rīgas domei vismaz 6 378,80 latu apmērā.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības internātskolas direktori par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas. Aizdomās turamai amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt skolas direktores amatu.

____________________________________________________________

Krimināllikuma 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.