Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis divas personas par starpniecību kukuļošanā

5. Februāris, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 2008.gada 28.janvārī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros aizturējuši divus vīriešus par starpniecību kukuļošanā.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka aizdomās par starpniecību turētais piedāvāja kādai personai par noteiktu atlīdzību Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām nodrošināt tai 2007.gadā veiktā fiziskas personas audita rezultātu pārskatīšanu un nodokļa uzrēķina atcelšanu.

Kukulis 22 000 latu apmērā tika nodots starpniekam par to, lai saistībā ar audita rezultātiem tiktu pieņemts personai labvēlīgs VID amatpersonu lēmums un tā rezultātā tai nebūtu jāmaksā valsts budžetā nodokļa uzrēķins un naudas sods – kopumā vairāk nekā 100 000 latu.

KNAB izmeklētājs šajā kriminālprocesā par aizdomās turētajiem Krimināllikuma 322.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzinis divas personas un piemērojis tām ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.[1]

Pirmstiesas izmeklēšana turpinās un patlaban plašāka informācija netiks sniegta.

--------------------------------------------------------------------------------
[1] 322.pants. Starpniecība kukuļošanā
(1) Par starpniecību kukuļošanā, tas ir, darbībām, kas izpaužas kukuļa nodošanā no kukuļdevēja kukuļņēmējam vai šo personu savešanā, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.