Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Noteiks amatpersonu pieņemto dāvanu izmantošanas un izpirkšanas kārtību

25. Janvāris, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iesniedzis izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē 2007.gada 25.janvārī Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā izmantojamas un izpērkamas valsts amatpersonu pieņemtās dāvanas.

MK noteikumu projekts nosaka valsts amatpersonām pienākumu nedēļas laikā pēc dāvanas pieņemšanas iesniegt rakstisku paziņojumu, kuru izskata ar rīkojumu izveidota komisijas vismaz trīs cilvēku sastāvā vai arī ētikas komisija, ja tāda ir izveidota. Likums "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" nosaka, ka valsts amatpersonu pieņemtās dāvanas saistībā ar savu darbību šajā amatā ir valsts vai attiecīgās pašvaldības īpašums.

Projekts paredz vairākas iespējas, kā izmantot dāvanas, kas pieņemtas, pildot valsts amatpersonas pienākumus. Pieņemtās dāvanas var izmantot gan tās valsts vai pašvaldību institūcijas vajadzībām, kurā dāvanas pieņēmējs ieņem amatu, gan nododot bez atlīdzības citas institūcijas vajadzībām. Ja amatpersonas pieņemtajai dāvanai ir mākslas vai kultūrvēsturiska vērtība, tā tiek nodota muzejam.

Saskaņā ar likuma prasībām pieņemtās dāvanas valsts amatpersonām ir tiesības izpirkt līdz amata pienākumu pildīšanas beigām, bet Valsts prezidents, Ministru prezidents un Saeimas priekšsēdētājs - arī sešus mēnešus vēlāk. Naudas līdzekļus atbilstoši izpērkamās dāvanas vērtībai attiecīgā amatpersona iemaksā institūcijas kontā, bet institūcija šos līdzekļus ieskaita valsts pamatbudžetā.