Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB par kukuļņemšanu aiztur policistus

2. Maijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 29. aprīlī par 300 latu kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu aizturēja trīs Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 21. policijas nodaļas policistus un vienu privātpersonu.

Policijas darbinieki pieprasīja 300 latu kukuli kādam Francijas pilsonim par to, lai netiktu veiktas pārbaudes viņam piederošā uzņēmumā Rīgā. Francijas pilsonis par kukuļa pieprasīšanu nekavējoties ziņoja KNAB Ziņojumu centrā, policijas darbinieki tika aizturēti piektdien pēc pieprasītā kukuļa saņemšanas.

Par šiem faktiem 29. aprīlī KNAB ierosināja krimināllietu pēc Krimināllikuma 320. panta - par kukuļņemšanu .[1]

Diviem aizdomās turētajiem - 21. nodaļas Kārtības policijas darbiniekam un privātpersonai piektdien piemērots drošības līdzeklis - paraksts par dzīves vietas nemainīšanu. Vēl divi aizdomās turētie - viens Kriminālpolicijas darbinieks un viens Kārtības policijas darbinieks piektdien tika aizturēti un ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, par drošības līdzekļa piemērošanu viņiem tiks lemts šodien 2. maijā


[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.