Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām par kukuļošanu

20. Marts, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūta Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai 2005.gada 30.decembrī uzsāktā kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām par pretlikumīgām darbībām saistībā ar kukuļošanu.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret diviem Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes darbiniekiem - Ekonomikas policijas biroja nodaļas priekšnieku (par kukuļa lielā apmērā pieprasīšanu un kukuļa saņemšanas mēģinājumu) un Administratīvās pārvaldes galveno speciālistu (par starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanās mēģinājumu), kā arī zvērinātu advokātu (par starpniecību un kukuļa piesavināšanos).

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka kukulis 19 500 latu apmērā tika pieprasīts ar zvērināta advokāta starpniecību no kādas komercsabiedrības, lai nodrošinātu tai tiesības netraucēti rīkoties ar bankā "iesaldētiem" (bloķētiem) finanšu līdzekļiem 64 000 latu apmērā.

Zvērināts advokāts bija viens no kukuļošanas starpniekiem - paturot daļu no pieprasītā kukuļa, viņš atlikušo daļu nodeva otram starpniekam, policijas darbiniekam.