Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē

11. Februāris, 2014.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka  Ministru prezidenta Valda Dombrovska 2014. gada 21. janvāra Rīkojuma Nr. 16 „Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka J. Streļčenoka 2014. gada 14. janvāra rīkojuma Nr. 23-2/130 "Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieces (apkarošanas jautājumos) Jutas Strīķes atbrīvošanu no ieņemamā amata, uzsakot viņai darbu" atcelšanu” 7. punktā teikts, ka jautājums par arodbiedrības biedru atbrīvošanu no amata skar privātpersonas tiesības, līdz ar to tas skatāms privāttiesiskā kārtībā.

Saskaņā ar KNAB likumu, atbrīvojot no amata KNAB amatpersonas par neatbilstību ieņemamajam amatam, nav nepieciešama arodbiedrības piekrišana.

Savukārt KNAB likuma 6.1 pants nosaka, KNAB amatpersonas un darbinieka darbības un tās rezultātu novērtēšanas, kā arī vērtēšanas komisijas izveidošanas kārtību nosaka KNAB priekšnieks.

Jautājumā par sadarbības partneru iekļaušanu darbinieku vērtēšanas komisijā, KNAB vērš uzmanību uz Ministru kabineta noteikumu Nr. 494 Noteikumi par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu 24. punktu, kas nosaka, ka iestādes vadītāja novērtēšanā papildus var veikt paplašināto (360 grādu) novērtēšanu. Tas nav attiecināms uz hierarhiski zemākām amatpersonām.

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Dūša
KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr:67356174