Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Šonedēļ pieredzes apmaiņas vizītē KNAB apmeklē Gruzijas Valsts kontroles pārstāvji

19. Februāris, 2013.

No 19. līdz 22.februārim Eiropas Savienības finansētā projekta ietvaros pieredzes apmaiņas vizītē Latvijā ieradusies Gruzijas Valsts kontroles delegācija, lai iepazītos ar politisko partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību un kontroli, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) funkcijām un tā darbību šajā jomā.

Vizītes laikā Gruzijas kolēģiem ir paredzētas tikšanās gan ar KNAB speciālistiem, gan ar Centrālās vēlēšanu komisijas un Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjiem.

ES projekta mērķis ir pilnveidot Gruzijas partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzības un kontroles sistēmu. Sadarbības projektu izstrādāja KNAB sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Eiropas Savienības delegāciju Gruzijā un Gruzijas Valsts Kontroles dienestu, lai sniegtu priekšlikumus partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzības pilnveidošanai Gruzijā.

Projekta ietvaros tika paredzētas divas pieredzes apmaiņas vizītes un ziņojuma izstrāde par Gruzijas politisko partiju finansēšanas sistēmu un priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību, kas ietvertu priekšlikumus to uzlabošanai. KNAB apmeklēja Gruziju izpētes vizītes ietvaros 2012. gada septembrī. Latvijas ekspertu vizītes mērķis bija iepazīties ar Gruzijas politisko partiju finansēšanas uzraudzības un kontroles sistēmu un novērtēt, cik atklāta ir partiju finansiālā darbība, kā tiek regulēta un uzraudzīta priekšvēlēšanu aģitācija.