Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmēju par kukuļdošanu

21. Aprīlis, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Ģenerālprokuratūrai 2005.gada 13.aprīlī ierosināto krimināllietu par 45 000 latu liela kukuļa došanu, ko izdarījis uzņēmējs - medikamentu tirdzniecības firmas īpašnieks.

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas - par kukuļa došanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai citas personas interesēs[1].

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmējs KNAB apkarošanas bloka darbiniekam piedāvāja 50 000 latu kukuli un papildus tam solīja maksāt 1000 latu katru mēnesi par to, lai KNAB neveiktu un neorganizētu ar viņa uzņēmējdarbību saistītas pārbaudes, kā arī nesauktu uz KNAB ar viņa biznesu saistītas personas.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, KNAB darbinieks ziņoja KNAB vadībai, tika veikts operatīvo pasākumu komplekss, kā rezultātā pēc 45 000 latu kukuļa daļas nodošanas KNAB darbiniekam kukuļa devējs tika aizturēts.

Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu 2005.gada 15.aprīlī aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.