Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB iepazīstina Kosovas pārstāvjus ar Latvijas pieredzi pretkorupcijas jautājumos

26. Jūnijs, 2007.

No 25. līdz 27.jūnijam Latvijā uzturas Kosovas pretkorupcijas aģentūras delegācija, kura iepazīšanās vizītes ietvaros apgūst Latvijas pieredzi pretkorupcijas dienesta izveidē, korupcijas apkarošanas un novēršanas, kā arī sabiedrības izglītošanas jautājumos. Vizīte tiek finansēta Eiropas Savienības TAIEX programmas ietvaros.

Tiekoties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadību un struktūrvienību vadītājiem, Kosovas delegācijas pārstāvji tiek iepazīstināti ar Latvijas pretkorupcijas iestādes kompetencē esošajiem jautājumiem - interešu konfliktu novēršana, partiju finansēšanas kontrole, pretkorupcijas stratēģijas un programmas īstenošana, sabiedriskās attiecības un sabiedrības izglītošana, Ziņojuma centra darbība un noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšana.

Kosovas Pretkorupcijas dienests ir neatkarīga iestāde, kas ir Kosovas asamblejas (parlamenta) pārraudzībā, un tas pilda savas funkcijas pilnā apmērā kopš šā gada februāra. Dienesta kompetencē ir korupcijas novēršanas un sabiedrības izglītošanas jautājumi.

Viens no Latvijas ārpolitikas mērķiem ir attīstības sadarbības politikas īstenošana ar ES kaimiņvalstīm un atbalsts ilgtermiņa stabilitātes veidošanai, demokrātijas stiprināšanai, tālākajai ekonomiskajai un sociālajai attīstībai šajās valstīs.

KNAB uzskata, ka, uzņemot Latvijā Kosovas Pretkorupcijas dienesta delegāciju, mūsu valsts sniegs atbalstu Kosovai tās pretkorupcijas institūcijas stiprināšanā, kā arī palīdzību pretkorupcijas politikas veidošanā, tādējādi veicinot tās stabilitāti un demokrātijas nostiprināšanos.