Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvija saņem uzaicinājumu pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai

14. Jūnijs, 2013.

Šodien, 14.jūnijā, Latvija saņēmusi uzaicinājumu pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) darba grupai par kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos (turpmāk – Pretkorupcijas darba grupa).

Parīzē notiekošās OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmes ietvaros, uzklausot Tieslietu ministrijas valsts sekretāra Mārtiņa Lazdovska ziņojumu par Latvijas panākto progresu attiecībā uz tiesību aktu atbilstību OECD 1997.gada 21.novembra konvencijai „Par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos” (turpmāk – Pretkorupcijas konvencija), kā arī par Latvijas gatavību pievienoties OECD Pretkorupcijas konvencijai un Pretkorupcijas darba grupai, OECD Pretkorupcijas darba grupas locekļi uzaicināja Latviju pievienoties minētajai darba grupai.

Latvijas delegācijas pārstāve Parīzē, KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe pauž lielu gandarījumu par saņemto uzaicinājumu pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai. „Saņemtais uzaicinājums pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai ir apliecinājums, ka KNAB un citu iesaistīto tiesībsargājošo institūciju paveiktais pretkorupcijas jomā ir augsti novērtēts. Bet jāņem vērā, ka nākotnē gaidāms vēl liels darbs, lai panāktu pilnu atbilstību OECD Pretkorupcijas konvencijas prasībām,” uzsver J.Strīķe.

No 10. līdz 14.jūnijam pēc OECD uzaicinājuma KNAB pārstāvji kopā ar kolēģiem no Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Finanšu ministrijas, Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Parīzē piedalījās tiesībsargājošo institūciju pārstāvju neformālajā sanāksmē un OECD Pretkorupcijas darba grupas sanāksmē.

Informējam, ka jau 2012.gada martā notika diskusijas par Latvijas pieteikumu pievienoties OECD Pretkorupcijas darba grupai un atbilstību Pretkorupcijas konvencijai, kā rezultātā darba grupa izstrādāja un 2012.gada 30.jūlijā iesniedza rekomendācijas Latvijai. Izpildot OECD izteiktās rekomendācijas, Latvija ir pilnveidojusi attiecīgās Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma normas, kas regulē gan kukuļošanas kriminalizēšanu, gan juridiskās personas atbildību par Krimināllikumā noteiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kā arī palīdz apkarot korupciju starptautiskajos biznesa darījumos.