Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB pauž neizpratni par likumprojekta virzību

19. Maijs, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji šī gada 11. maijā tika uzaicināti uz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdi, kurā tika skatīts likumprojekts „Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likums” (Likumprojekts). Sēdē deputāti nolēma, lai paātrinātu Likumprojekta virzību, to nodot turpmākam darbam Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijai.

Tāpēc KNAB pauž neizpratni par LETAs publiskoto ziņu „Valdība plāno vēlreiz skatīt pretrunīgi vērtēto KNAB likumprojektu”(18.05.2015.), ka  Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas valdība atsāks skatīt Likumprojektu.

KNAB atgādina, ka Likumprojektu deviņu mēnešu garumā izstrādājusi Valsts kancelejas (VK) direktores vadīta darba grupa. Tā izstrādē piedalījās arī Ģenerālprokuratūras, Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, Finanšu ministrijas un KNAB pārstāvji.

KNAB  akcentē, ka pozitīvi vērtē VK sagatavotos priekšlikumus saistībā ar KNAB likuma grozījumiem, kuri skaidri nosaka KNAB amatpersonu dienesta tiesisko attiecību jautājumu, definē uzraudzības robežas, cik tālu var veikt pārraudzību Ministru prezidents, kā arī līdzsvaro uzraudzības mehānismu,  tādējādi  novēršot jebkādas iespējas politiski ietekmēt KNAB darbu.

Atbalstu Likumprojektam ir paudusi KNAB Sabiedriski konsultatīvā padome, kura šī gada 14. maija sēdē atzina, ka izstrādātais likumprojekts ir atbalstāms tālākai virzīšanai un izskatīšanai Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijā.

Pozitīvu vērtējumu Likumprojektam ir sniedzis arī Tiesībsargs savā vērtējumā par „Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma”  likumprojektu.