Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvenergo amatpersonu lietā ir konfiscēti finanšu līdzekļi 448 000 latu apmērā

30. Marts, 2012.

Turpinot izmeklēšanu 2010.gada jūnijā uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar AS „Latvenergo” amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām, ir iegūts pietiekams pierādījumu kopums, lai jau pirmstiesas kriminālprocesa laikā daļu no arestētajiem finanšu līdzekļiem tiesa atzītu par noziedzīgi iegūtu mantu.

KNAB izmeklētājs ir izmantojis Kriminālprocesa likuma 59.nodaļā noteiktās tiesības pirmstiesas kriminālprocesā radušos mantisko jautājumu savlaicīgas atrisināšanas interesēs un ar uzraugošā prokurora piekrišanu izdalījis krimināllietas materiālus par noziedzīgi iegūtu mantu, jo izmeklēšanas gaitā ir iegūti pietiekami pierādījumi, kas nerada šaubas par tās noziedzīgo izcelsmi un saistību ar noziedzīgu nodarījumu.

Izskatot KNAB izmeklētāja iesniegtos materiālus par noziedzīgi iegūtu mantu, tiesa nolēma, ka naudas izcelsme ir noziedzīga un finanšu līdzekļi dažādās valūtās kopumā 448 000 latu apmērā ir konfiscējami, ieskaitot tos valsts budžetā. Tiesas lēmumi ir stājušies spēkā.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu identificēšana, aresta uzlikšana un pierādījumu iegūšana ir notikusi, pateicoties KNAB izmeklētāju veiksmīgai sadarbībai ar vairākām ārvalstīm tiesiskās palīdzības ietvaros.