Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret Rucavas pagasta amatpersonu

15. Augusts, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs 14.augustā nosūtījis Liepājas rajona prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret bijušo Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāju par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu no Liepājas rajona prokuratūras saņemtajā kriminālprocesā KNAB izmeklētājs konstatējis, ka Rucavas pagasta padome ieguldījusi tai piederošo nekustamo īpašumu "Ostmalas" SIA "Papes osta" par pazeminātu vērtību, tādējādi pašvaldībai radīti zaudējumi Ls 29 797 apmērā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka amatpersona, 2003.gadā vadot Rucavas pagasta padomi un lemjot par pašvaldības iesaistīšanos SIA "Papes osta", noslēdza līgumu ar kādu kapitālsabiedrību par SIA "Papes osta" dibināšanu un ieguldīja tajā pašvaldībai piederošo piejūras zemi 11,59 ha platībā, kam netika veikts nekustamā īpašuma novērtējums atbilstoši Komerclikumam.

KNAB rīcībā esošie materiāli liecina, ka amatpersona nerīkojās pašvaldības interesēs, bet pretēji tām, apzinoties, ka darbības ir pretrunā ar pašvaldības interesēm. Tādējādi pašvaldībai tika radīts būtisks kaitējums.

Minēto darbību rezultātā ir pārkāptas Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likuma, Komerclikuma, likuma "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" un likuma "Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" normas.

Turklāt, dibinot SIA "Papes osta" un ieguldot tajā nekustamo īpašumu par pazeminātu cenu, pašvaldība neieguva izšķirošu ietekmi kapitālsabiedrībā, proti, Rucavas pagasta padome ieguva 40% no SIA "Papes osta" pamatkapitāla daļām.

KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rucavas pagasta padomes priekšsēdētāju pēc Krimināllikuma 318. panta (Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana) otrās daļas.[1][1] 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.