Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis FM amatpersonu par VID amatpersonas kukuļošanu

2. Februāris, 2011.

2011.gada 31.janvārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros aizturēja Finanšu ministrijas amatpersonu par kukuļdošanu lielā apmērā – vairāk nekā 50 000 eiro - Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonai, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs 2011.gada 2.februārī atzinis FM amatpersonu par aizdomās turēto kukuļdošanā pēc Krimināllikuma 323.panta otrajā daļā paredzētā nozieguma sastāva pazīmēm. Aizdomās turētajam ar Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmumu 2.februārī piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kriminālprocesa ietvaros KNAB veicis virkni izmeklēšanas darbības, t.sk. vairākas kratīšanas. Izmeklēšanas interesēs sīkāka informācija patlaban netiks sniegta.

_____________________________________

323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.