Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aicina arī turpmāk izmantot mobilo lietotni “Ziņo KNAB!”

28. Septembris, 2018.

Kopš iedzīvotājiem ir pieejama mobilā lietotne “Ziņo KNAB!”, vērojama iedzīvotāju aktivitātes palielināšanās, ziņojot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Līdz šodienai, 28.septembrim, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – KNAB) mobilajā lietotnē saņēmis 886 ziņojumus, kas ir gandrīz uz pusi vairāk, nekā mēnesi iepriekš.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Latvijas Republikas Saeimas deputātu

27. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret LR Saeimas deputātu.

KNAB lūdz SIA “Spikeru nami” novērst pārkāpumu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanā

26. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), veicot uz SIA “Spikeru nami” ēku kompleksa fasādes izvietoto reklāmas objektu atbilstības Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām pārbaudi, konstatēja, ka uz SIA “Spikeru nami” ēku kompleksa fasādes izvietotie reklāmas objekti satur netiešu aicinājumu 13.Saeimas vēlēšanās balsot par konkrētu partiju un tās deputātu kandidātu, un saskaņā ar Aģitācijas likuma 1.panta 3.punktā noteikto ir uzskatāma par priekšvēlēšanu aģitāciju. Ņemot vērā to, ka SIA “Spikeru nami” nav atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām iesniedzis KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu, KNAB lūdz SIA “Spikeru nami” nekavējoties novērst pārkāpumu, noņemot reklāmas objektu no ēku kompleksa fasādes.

Atgādinājums par trešo personu priekšvēlēšanu aģitāciju

21. Septembris, 2018.

Atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma prasībām priekšvēlēšanu aģitāciju var veikt  politiskā partija, politisko partiju apvienība, vēlētāju apvienība, deputāta kandidāts vai nesaistīta persona.

KNAB pieņem lēmumu par aizliegumu veikt priekšvēlēšanu aģitāciju ar partiju nesaistītai personai

19. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, pamatojoties uz Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 29.panta pirmo daļu, ar š.g. 19.septembri aptur SIA "'Žurnāls  NAUDA IR" turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

Ziņo par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem mobilajā lietotnē!

19. Septembris, 2018.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aicina būt aktīviem un ziņot par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, izmantojot "Ziņo KNAB!"

Iedzīvotāj, esi aktīvs – izmanto mobilo lietotni “Ziņo KNAB!”

7. Septembris, 2018.

Līdz 13. Saeimas vēlēšanām atlicis mēnesis. 6.septembrī stājās spēkā aizliegums izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus televīzijā. Priekšvēlēšanu aģitācija, ievērojot Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktos ierobežojumus, turpināsies līdz pat dienai pirms vēlēšanām publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos, radio, internetā.

Valdība atbalsta grozījumus Interešu konflikta novēršanas likumā

4. Septembris, 2018.

Šodien, 4.septembrī, Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izstrādātie grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

Valdība apstiprina jaunu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nolikumu

4. Septembris, 2018.

Šodien, 4.septembrī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts KNAB izstrādātais noteikumu projekts "Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nolikums".

KNAB priekšnieks tiekas ar FIB direktora vietnieku

3. Septembris, 2018.

31. augustā KNAB viesojās ASV Federālā Izmeklēšanas biroja direktora vietnieks Deivids Bovdičs (David Bowdich).