Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Korupcijas uztveres indekss 2020: Latvijai 57 punkti

28. Janvāris, 2021.

Starptautiskās pretkorupcijas organizācija Transparency International šorīt publiskoja pasaules valstu korupcijas uztveres indeksa (KUI) datus – 180 pasaules valstu vidū 2020.gadā Latvija ierindojas 42.vietā ar 57 punktiem no 100. Salīdzinot ar 2019.gada KUI rezultātiem, pērn Latvijas pozīcijas nedaudz uzlabojušās šajā reitingā.

KNAB aicina politiskās partijas piedalīties vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem

27. Janvāris, 2021.

2021. gada 6. februārī sākas 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kā viena no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugošajām iestādēm aicina politiskās partijas, kas plāno startēt pašvaldību vēlēšanās, 2. februārī no plkst. 10.00 līdz 11.30 piedalīties bezmaksas tiešsaistes vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām par krāpšanu lielos apmēros un krāpšanas atbalstīšanu

26. Janvāris, 2021.

Šodien, 26. janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret divām fiziskām personām par iespējamu krāpšanu lielā apmērā un vienu fizisku personu par krāpšanas atbalstīšanu.

KNAB piemēro četrām Jēkabpils pilsētas pašvaldības un tai piederošās kapitālsabiedrības amatpersonām drošības līdzekļus

23. Janvāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros š.g. 21. janvārī veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības Jēkabpils pilsētas pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībā, tai skaitā 24 kratīšanas un sešas izņemšanas.  ­­­­

KNAB aicina reklāmdevējus piedalīties vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem

22. Janvāris, 2021.

2021. gada 6. februārī sākas 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kā viena no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugošajām iestādēm aicina reklāmdevējus 29. janvārī no plkst. 10.00 līdz 11.30 piedalīties bezmaksas tiešsaistes vebinārā par priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumiem.

KNAB veic kriminālprocesuālās darbības

21. Janvāris, 2021.

Šodien, 21.janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veic tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības.

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa apstiprina Latvijas izpildītās rekomendācijas korupcijas novēršanas jomā

11. Janvāris, 2021.

Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupa (GRECO) noslēgusi Ceturto novērtēšanas kārtu par korupcijas novēršanu parlamenta deputātu, tiesnešu un prokuroru darbībā un apstiprinājusi, ka Latvija izpildījusi 11 no kopumā 14 izteiktajām rekomendācijām. Tāpat GRECO atzīst, ka Latvija pilnībā vai daļēji izpildījusi 14 no 17 Piektās novērtēšanas kārtas laikā izteiktajām rekomendācijām par korupcijas novēršanu augstākajās izpildvaras funkcijās un tiesībaizsardzības iestādēs.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām

4. Janvāris, 2021.

2020. gada 30. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu, diviem nodibinājuma valdes locekļiem un vienu biedrības pārstāvi par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā.