Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Būvniecība un iepirkumi – KNAB izglītošanas prioritātes 2017.gadā

12. Janvāris, 2018.

No 88 Latvijā esošajām būvvaldēm 55 būvvalžu amatpersonas un darbinieki (kopumā 148 personas) papildinājuši savas zināšanas 2017.gada Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) organizētajos izglītošanas semināros.

Rosina uzsākt kriminālvajāšanu saistībā ar dokumentu viltošanu būvdarbu procesā Kr.Barona ielas seguma atjaunošanas gaitā

13. Decembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Rīgā, Krišjāņa Barona ielā. Krimināllietas ietvaros izmeklētājs lūdzis prokuroru piemērot arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskām personām, lai sauktu tās pie kriminālatbildības.

Starptautiskie pretkorupcijas eksperti Latvijā

12. Decembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no 11. līdz 15.decembrim organizē Eiropas padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (turpmāk tekstā – GRECO) ekspertu uzņemšanu Latvijā.

Starptautiskā pretkorupcijas diena - 9.decembris!

8. Decembris, 2017.

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) 2003.gada 9.decembrī Meksikas pilsētā Meridā parakstīto ANO Pretkorupcijas konvenciju jau 14. gadu tiek atzīmēta Starptautiskā pretkorupcijas diena.

Informācija pirms 13. Saeimas vēlēšanām

24. Novembris, 2017.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

KNAB dalība starptautiskā pretkorupcijas iestāžu konferencē

16. Novembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume no 15. līdz 17. novembrim piedalās Eiropas partneri cīņai pret korupciju/Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (European Partners against Corruption/ European contact-point network against corruption -EPAC/EACN) gadskārtējā profesionālajā konferencē un ģenerālajā asamblejā Lisabonā, Portugālē.

Spēkā stāsies būtiskas izmaiņas Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā

10. Novembris, 2017.

Saeima 2017.gada 26.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kuru izstrādē piedalījās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB izstrādājis noteikumus par iekšējās kontroles sistēmas pamatprasībām

9. Novembris, 2017.

Nolūkā panākt vienotu izpratni par pamatprasībām iekšējās kontroles sistēmas izveidošanai korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai, radīts vienots ārējais normatīvais akts publiskas personas institūcijām (t.sk. pašvaldības, publiskas personas kapitālsabiedrības).

KNAB dalība OECD Pretkukuļošanas darba grupā

17. Oktobris, 2017.

Šodien, 17.oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupas (Pretkukuļošanas darba grupa) plenārsēdē, kurā Latvijas delegācija Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieces Lailas Medinas vadībā ziņoja par paveikto attiecībā uz Otrās novērtēšanas fāzes ietvaros izteiktajām rekomendācijām.

Starptautiskā konferencē diskutēs par trauksmes cēlēju aizsardzību un pretkorupcijas jautājumiem

4. Oktobris, 2017.

Lai veicinātu izpratni par trauksmes celšanu, trauksmes cēlēju aizsardzību un izaicinājumiem korupcijas mazināšanā, no 9. līdz 11. oktobrim ar starptautisku ekspertu līdzdalību Rīgā notiks konference “Ceļā uz atklātību, atbildību un labāku pārvaldību: trauksmes celšanas veicināšana, cīņa pret korupciju, nākotnes perspektīvas”.

Atkrāpies ES fondi KP semināri Nacinālais kontaktpunkts