Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB publicē informāciju par februārī deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

5. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par politisko partiju februārī deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem, proti, finanšu līdzekļu apmēru, ko partijas plāno tērēt priekšvēlēšanu aģitācijai.

KNAB Sabiedriski konsultatīvo padomi turpmāk vadīs pētnieks Valts Kalniņš

1. Marts, 2021.

25. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 68. sēdē priekšsēdētāja amatā ievēlēts domnīcas PROVIDUS asociētais pētnieks Valts Kalniņš. Tāpat sēdes laikā SKP locekļi ar KNAB pārstāvjiem pārrunāja aktuālos tematus korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Autostāvvietu abonementu lietā iesaistītās amatpersonas samaksājušas tām piemērotos naudas sodus un labprātīgi atlīdzinājušas radīto kaitējumu

26. Februāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noslēdzis administratīvā pārkāpuma procesu par pretlikumīgu SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu izmantošanu. Visas trīs administratīvi sodītās valsts amatpersonas samaksājušas tām piemērotos naudas sodus kopumā 950 eiro apmērā, kā arī viena valsts amatpersona labprātīgi atlīdzinājusi valstij radīto kaitējumu 2000 eiro apmērā.

KNAB veiktās kriminālprocesuālās darbības Ventspils pašvaldībā saistītas ar aizdomām par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

25. Februāris, 2021.

Vakar, 24. februārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veica kriminālprocesuālās darbības Ventspils pašvaldībā, t.sk. Ventspils domē. Darbības veiktas saistībā ar aizdomām par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

KNAB: pandēmija 2020. gadā neapturēja cīņu ar korupciju Latvijā

23. Februāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2020. gadā uzsāka 39 krimināllietas un rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret 41 personu kopumā 23 krimināllietās. Tāpat iestāde pērn uzsāka 222 administratīvo pārkāpumu lietas un pieprasīja amatpersonām, politiskajām partijām un to apvienībām, kā arī juridiskām un fiziskām personām atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus 232 457 eiro apmērā.

KNAB konstatē pārkāpumus trīs valsts amatpersonu rīcībā ar SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu izmantošanu

15. Februāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis pārbaudi saistībā ar publiski izskanējušajiem paziņojumiem par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu izmantošanā.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām par kukuļdošanas organizēšanu

11. Februāris, 2021.

Šodien, 11. februārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim fiziskām personām par iespējamu kukuļdošanas organizēšanu, kukuļu pieprasīšanu lielā apmērā no privātajiem uzņēmumiem, kā arī kukuļu piesavināšanos.

KNAB publicē informatīvo materiālu par priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem

10. Februāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sagatavojis informatīvo materiālu par ierobežojumiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodā. KNAB materiālā skaidro, kas ir priekšvēlēšanu aģitācija un kādi aģitācijas ierobežojumi jāievēro politiskajām partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, kā arī plašsaziņas līdzekļiem un personām, kas aģitē, taču nepārstāv nevienu politisko spēku.

Rīt Latvijā sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms pašvaldību vēlēšanām

5. Februāris, 2021.

Rīt, 6. februārī, Latvijā sākas 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms pašvaldību vēlēšanām, kas ilgs līdz vēlēšanu dienai – 5. jūnijam. Šajā periodā noteikti priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Korupcijas uztveres indekss 2020: Latvijai 57 punkti

28. Janvāris, 2021.

Starptautiskās pretkorupcijas organizācija Transparency International šorīt publiskoja pasaules valstu korupcijas uztveres indeksa (KUI) datus – 180 pasaules valstu vidū 2020.gadā Latvija ierindojas 42.vietā ar 57 punktiem no 100. Salīdzinot ar 2019.gada KUI rezultātiem, pērn Latvijas pozīcijas nedaudz uzlabojušās šajā reitingā.

ES fondi Aplikācija KP semināri Atkrāpies Nacinālais kontaktpunkts