Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vairākkārtēju likumpārkāpēju par kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai

Vakar

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paātrinātā procesa kārtībā rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu, kas iepriekš vairākkārt nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā, par 100 eiro kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret sporta skolas valsts amatpersonu un fizisku personu – sporta treneri

26. Aprīlis, 2021.

Šodien, 26. aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu, kā arī svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanās atbalstīšanu, savukārt vienu fizisku personu – par iespējamu svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanos. 

KNAB publicē lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar FinCEN un komercbankas pārstāvja pausto pieņēmumu pārbaudīšanu

26. Aprīlis, 2021.

Ņemot vērā sabiedrības interesi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši Kriminālprocesa likuma 375. panta otrajai daļai publisko iestādes 26. martā pieņemto lēmumu par kriminālprocesa Nr. 16870000718 izbeigšanu.

Šodien noslēdzas priekšlikumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plānam iesniegšana

23. Aprīlis, 2021.

Šodien, 23. aprīlī, noslēdzas sabiedriskā apspriešana par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izstrādāto valsts mēroga Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts). KNAB vērš uzmanību, ka vēl tikai šodien iedzīvotājiem ir iespējams izteikt vērtējumu un sniegt priekšlikumus šim politikas plānošanas dokumentam. KNAB saņemto informāciju izvērtēs un lems par Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta precizēšanu vai papildināšanu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām un piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām

20. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu kukuļa pieņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, divām fiziskām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas atbalstīšanu, savukārt pret vienu uzņēmēju – par iespējamu kukuļa nodošanu valsts amatpersonai juridisko personu interesēs. Tāpat KNAB prokuratūrai rosinājis piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām.

KNAB aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus piedalīties vebinārā par administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai

20. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) informatīvo atbalstu aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 28. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 11.30 piedalīties bezmaksas vebinārā par administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijai.

KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes sēdes centrālais temats – Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna projekts

19. Aprīlis, 2021.

15. aprīlī aizvadīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 69. sēde. Tā kā pašlaik notiek sabiedriskā apspriešana par KNAB izstrādāto Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts), SKP locekļi apsprieda minēto dokumentu. 

KNAB publicē aktuālo informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

14. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 31. martam kopumā noslēgušas līgumus 388 352,49 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas procesa administratoru par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu

13. Aprīlis, 2021.

9. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret maksātnespējas procesa administratoru par iespējamu svešas mantas piesavināšanos lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ar ko radīts būtisks kaitējums.

KNAB aicina sniegt priekšlikumus par valsts mēroga Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna projektu

30. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izstrādājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts) un aicina ikvienu sabiedrības pārstāvi līdz šā gada 23. aprīlim izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par paredzētajiem pasākumiem korupcijas novēršanā un apkarošanā Latvijā nākamajos gados. KNAB izvērtēs saņemto informāciju un lems par Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta precizēšanu vai papildināšanu.

Aplikācija Atkrāpies ES fondi Nacinālais kontaktpunkts KP semināri