Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs no 2015. gada 25. maija līdz 1. oktobrim īstenoja sociālo kampaņu "Nepieļauj!"
Kampaņas mērķis bija pievērst iedzīvotāju uzmanību korupcijas problemātikai, kad lēmumi tiek pieņemti un spriesti prettiesisku labumu un kukuļu devēju interesēs, nevis taisnības vārdā. Tāpat kampaņas mērķis bija aicināt informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, sastopoties ar  korupcijas gadījumiem.

kampaņas "nepieļauj" vides reklāmas baneris

Plakātā attēlota Temīda, taisnības dieviete (sengrieķu mitoloģijā), taisnīgas tiesas tēls, kuras svaros tiek likts maiss ar prettiesiskiem labumiem, ‘kukuļiem’, kas rodami kādam cilvēkam uz pleca gulošajā korupcijas maisā, taču Temīdas svarus atsvērt cenšas cits tēls, tādējādi nepieļaujot svaru nosvēršanos par labu korumpētībai.

Plakāta sauklis "Nepieļauj!". Tas ir aicinājums nepieļaut koruptīvas darbības, koruptīvu lēmumu pieņemšanu ne vien tiesu spriedumos, bet ikvienā dzīves jomā, aicinājums nepieļaut naudas varu pār taisnas tiesas, sprieduma un lēmuma spēku. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai "kukuli”.

Vides reklāma

Minētais plakāts tika izvietots vides reklāmas formātā vairākās Latvijas pilsētās: Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā,  Jēkabpilī, Salaspilī, Siguldā, Tukumā, Valmierā un Ventspilī. Sociālās reklāmas ietvaros publiski pieejamās vietās, valsts un pašvaldības iestādēs, kā arī lidostā "Rīga”  izvietots plakāts "Nepieļauj!”, kurā ir redzams arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo un uzticības tālrunis 80002070, kur var vērsties un ziņot par jebkādām korupcijas izpausmēm.

Publiskie pasākumi

Sociālās kampaņas atklāšana notika 2015. gada 1. jūnijā Rīgas Juridiskajā augstskolā.

Kampaņas atklāšanas pasākumā, uzrunājot klātesošos medijus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks sacīja, ka kopumā socioloģiskā aptauja rāda pozitīvu tendenci, jo palielinās to cilvēku skaits, kuri uzskata, ka korupcijas līmenis Latvijā mazinās. "Kas ir nepieciešamais, lai šis līmenis būtu vēl mazāks? Galvenais, lai tas būtu morāli nepieņemami, kauns dot kukuli," uzsvēra Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks. Statistika liecina, ka morāli nepieņemama kukuļa došana ir 38% iedzīvotāju. Aptauja liecina, ka par korupciju ziņotu apmēram puse iedzīvotāju.

Pasākumā uzrunas sacīja arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Sabiedriski konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs, Rīgas Juridiskās augstskolas docente Dr. iur. Inese Druviete, kā arī plakāta autore − Līga Krūmale.