Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja īstenotās un Eiropas Ekonomikas zonas grantu atbalstītās sociālās kampaņas "Korupcijas aisbergs" mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par korupcijas negatīvajām sekām un mazināt iedzīvotāju toleranci pret korupciju.

Sociālās kampaņas ietvaros Daugavā, 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta, Rīgā, izvietots īpašs vides objekts - korupcijas aisbergs. Vides objekts simbolizē mazu korupcijas aisberga redzamo daļu, zem sevis slēpjot plašu negatīvo ietekmi gan uz korupcijā iesaistītajiem dalībniekiem, gan sabiedrību kopumā.

Kampaņas norises laiks ir no 2021. gada 28. oktobra līdz 9. decembrim.

Kampaņas atklāšanas pasākums

Sociālā kampaņa atklāta 2021. gada 28. oktobrī. Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījās:

  • Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume;
  • Latvijas Universitātes profesore Aija Zobena;
  • kampaņas radošais pārstāvis, kust.tv radošais direktors Aldis Ozoliņš.

Kampaņas atklāšanas pasākuma vadītājs ir Uģis Joksts.


Atbalsts projekta īstenošanai ir saņemts no Eiropas Ekonomikas zonas grantu 2014.-2021.gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” (EEZ Grantu programma). EEZ Grantu programmas ietvaros Iekšlietu ministrija darbojas kā programmas apsaimniekotājs, savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir projekta īstenotājs. Kampaņa īstenota projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” ietvaros, kur Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saņem dotācijas 552 500 eiro apmērā no EEZ grantiem.

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti, ziņojot par korupciju un citiem latentiem noziegumiem, vienlaikus sniedzot iedzīvotājiem drošu un ērtu ziņošanas kanālu, kā arī pilnveidojot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kompetenci koruptīvu noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā.