Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Politisko partiju finansēšana un priekšvēlēšanu aģitācija

Aicinām neskaidrību vai jautājumu par priekšvēlēšanu aģitāciju gadījumos sazināties ar KNAB pa e-pastu knab@knab.gov.lv vai telefoniski 67356137. Informācija par aģitācijas ierobežojumiem 4. un 5. jūnijā .

Kur ziņot par iespējamiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanās 4. un 5. jūnijā.

2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumu laika grafiks.


 

KNAB publicē aģitācijas izdevumu limitus pirms Rēzeknes novada un Varakļānu novada domes pašvaldību vēlēšanām

Šodien

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publicē priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru, ko partijas drīkstēs tērēt pirms 11. septembrī plānotajām Rēzeknes novada un Varakļānu novada domes vēlēšanām. Ierobežotie izdevumi attiecas uz politiskās reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem un dāvinājumiem.

Reklāmdevēji līdz 9. jūnijam var iesniegt jaunus vai precizēt iesniegtos izcenojumus par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu

7. Jūnijs, 2021.

Ievērojot, ka pašvaldību vēlēšanas Varakļānu un Rēzeknes novadā pārceltas uz š.g. 11. septembri, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērš uzmanību, ka aģitācijas materiālus drīkstēs izvietot tikai tie reklāmas pakalpojumu sniedzēji, kas būs deklarējuši izvietošanas izcenojumus. Reklāmdevējiem aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumu iesniegšanas termiņš ir 9. jūnijs.

KNAB vēlēšanu dienā visbiežāk saņēma informāciju par deputātu kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos

5. Jūnijs, 2021.

5. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, vairāk nekā puse no Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) adresētajiem iedzīvotāju ziņojumiem bija saistīti ar deputātu kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos, tostarp apmaksātiem, aģitāciju saturošiem ierakstiem. Vienlaikus KNAB pēc sākotnējās iepazīšanās ar šodien saņemto informāciju lems par vismaz divu administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

KNAB publicē jaunāko informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

5. Jūnijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas un to apvienības no 6. februāra līdz 3. jūnijam kopumā noslēgušas līgumus 1 103 962,16 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem.

Ziņošanas iespējas par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu dienā un dienu pirms tās

4. Jūnijs, 2021.

4. un 5. jūnijā Latvijā ir t.s. klusais periods pirms pašvaldību vēlēšanām, kad priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta.

KNAB atgādina: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta

3. Jūnijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atgādina, ka rīt, 4. jūnijā, un sestdien, 5. jūnijā, kas ir pašvaldību vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana ir aizliegta. Tas nozīmē, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms tās priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli nedrīkst būt izvietoti preses izdevumos, vidē un elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Savukārt sociālajos tīklos vai citviet internetā aizliegts izvietot apmaksātu aģitāciju.

KNAB brīdina: partiju simbolika pašvaldību domju videokonferenču fonos var tikt uzskatīta par administratīvo resursu izmantošanu

31. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) priekšvēlēšanu aģitācijas periodā saņēmis vairāk nekā 100 signālus par iespējamu pašvaldību resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā, un pēc to pārbaudes iestāde uzsākusi septiņus administratīvā pārkāpuma procesus. KNAB brīdina, ka par administratīvo resursu izmantošanu var tikt uzskatīti arī gadījumi, kad pašvaldību domju attālināto sēžu videokonferenču fonos izmantoti konkrētu partiju nosaukumi un simbolika. 

KNAB aizliedz slēptās aģitācijas materiāla izplatīšanu Ventspilī

27. Maijs, 2021.

25. maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieņēma lēmumu aizliegt turpmāku Ventspils pašvaldības iedzīvotājiem adresētā slēptās aģitācijas materiāla – avīzes veida izdevuma “ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” – izplatīšanu. 

KNAB publicē jaunāko informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

21. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis jaunāko politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 17. maijam kopumā noslēgušas līgumus 887 673,38 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. 

KNAB publicē jaunāko informāciju par deklarētajiem aģitācijas izdevumiem pirms pašvaldību vēlēšanām

7. Maijs, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis politisko spēku un reklāmdevēju sniegto informāciju par politisko partiju un to apvienību deklarētajiem priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem. Partijas vai to apvienības no 6. februāra līdz 30. aprīlim kopumā noslēgušas līgumus 741 155,85 eiro apmērā par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 5. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.