Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aģitācijas izcenojumi

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, un nosūtīt tos publiskošanai vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notika 2019.gada 25.maijā.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām bija laika posms no 26.janvāra līdz 25.maijam.

Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi bija jāiesniedz līdz 2018.gada 27.decembrim.

Preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās minētie izcenojumi bija jānosūta KNAB, savukārt elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem izcenojumi bija jānosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei.
Reklāmas izvietotājiem bija aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus par augstāku vai zemāku cenu, nekā tas norādīts minētajos izcenojumos. Priekšvēlēšanu aģitācijas materiāla izvietošanas izcenojumi pēc to publiskošanas nav grozāmi. Ja reklāmas izvietotāji šos izcenojumus nebija nosūtījuši publiskošanai noteiktā termiņā, tad tiem priekšvēlēšanu periodā bija aizliegts par samaksu izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus.

Atbilstoši likuma prasībām aģitācijas veicēji vai to pilnvarotas personas līgumus par raidlaika piešķiršanu un priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu preses izdevumos, internetā un publiskās vietās slēdza tieši un nepastarpināti tikai ar reklāmas pakalpojumu sniedzēju.

Informāciju lūdzām iesniegt elektroniski - knab[at]knab.gov.lv, ja elektroniskais dokuments tika noformēts atbilstoši elektronisko dokumentu noformēšanai normatīvajos aktos noteiktajām prasībām vai personīgi, vai pa pastu – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Citadeles ielā 1, Rīgā, LV-1001.

Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi 2019.gadā

Vides reklāma: 

*Vides reklāmas izvietojuma kartei ir informatīvs raksturs

Preses izdevumi un to elektroniskās versijas:

Interneta portāli:

Savukārt 13. Saeimas vēlēšanas notika 2018.gada 6.oktobrī.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 2018.gada Saeimas vēlēšanām bija laika posms no 9.jūnija līdz 6.oktobrim.

Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi bija jāiesniedz līdz 2018.gada 9.maijam.

Priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi 2018.gadā

Vides reklāma: 

Preses izdevumi un to elektroniskās versijas:

Interneta portāli: