Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret ārvalsts privātpersonu

21. Augusts, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Ģenerālprokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret ārvalsts privātpersonu par diviem iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem – iejaukšanos Valsts policijas pirmstiesas kriminālprocesā un liela apmēra kukuļa piedāvāšanu.

KNAB krimināllietu ierosināja 2018. gada 11. aprīlī un izmeklēja pēc Krimināllikuma 294. 1 panta pirmās daļas un 323. panta otrās daļas – iejaukšanos pirmstiesas kriminālprocesā un liela apmēra kukuļa piedāvāšanu.

Krimināllietas materiāli liecina, ka ārvalsts privātpersona piedāvāja Valsts policijas amatpersonai kukuli 50 000 eiro apmērā. Kukuļa mērķis bija panākt, lai amatpersona no apcietinājuma atbrīvo Valsts policijas krimināllietā iesaistītu citas ārvalsts pilsoni, kā arī iznīcina konkrētās izmeklēšanas laikā iegūtos pierādījumus pret apsūdzēto.

KNAB krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai nosūtīja š.g. 18. augustā, tādējādi noslēdzot attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūra ir atbildīga par krimināllietas virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaikus KNAB uzsver, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.