Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonām

3. Novembris, 2020.

Šodien, 3. novembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonām par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. Vienai no iepriekšminētajām amatpersonām KNAB inkriminē arī uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

KNAB kriminālprocesu uzsāka šī gada 6. augustā, balstoties uz aizdomām par noziedzīgiem nodarījumiem, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā minētais kriminālprocess pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas, Krimināllikuma 20.panta trešās daļas un 320.panta trešās daļas noziedzīgiem nodarījumiem, t.i., par kukuļa pieprasīšanu un tā pieņemšanu, kā arī par personas uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka viens Dobeles novada pašvaldības policijas inspektors, iespējams, pieprasīja fiziskai personai kukuli 300 eiro apmērā, lai pret fiziskās personas radinieci netiktu uzsākts kriminālprocess. Pēc kukuļa pieprasīšanas otrs Dobeles novada pašvaldības policijas inspektors uzkūdīja kukuļa pieprasītāju prettiesisko labumu arī pieņemt. Savukārt trešais Dobeles novada pašvaldības policijas inspektors, iespējams, šai pašai fiziskai personai pieprasīja kukuli 1500 eiro apmērā, lai pret fiziskās personas radinieci netiktu uzsākta tiesvedība.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus prokuratūrai, noslēdz pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Vienlaikus KNAB uzsver, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.