Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Valsts prezidents un KNAB priekšnieks: jaunais partiju finansēšanas modelis veicina demokrātisku partiju kultūru, taču par likuma pārkāpumiem pienākas sods

1. Decembris, 2020.

30. novembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi, lai pārrunātu politisko partiju finansēšanas modeļa darbību. Tika apspriesti principiāli jautājumi, kas saistīti ar līdzšinējiem ziedojumiem partijām, pārkāpjot likuma noteikumus.

Valsts prezidents pauda atzinību KNAB darbam un uzsvēra, ka šāda likuma apiešana nav pieļaujama, tā ir administratīvi vai krimināli sodāma saskaņā ar likumu. Vienlaikus Valsts prezidents atzinīgi vērtēja KNAB darbu jaunā finansēšanas modeļa skaidrošanā gan sabiedrībai, gan partijām.

Gan Valsts prezidents, gan KNAB priekšnieks atzina, ka jaunais finansējuma modelis ir uzlabojis partiju darbības kultūru, ievērojami samazinot to līdzšinējo atkarību no bagātiem ziedojumiem, kas tādā veidā ieguva slēptu, sabiedrībai neredzamu ietekmi uz politiku. Jaunais modelis, kas atbilst demokrātiskas valsts iekārtas prasībām un pielīdzina Latvijas sistēmu citu Eiropas valstu modelim, vienlaikus ar KNAB aktīvo darbību, atklājot nelikumības, ievirza partiju darbību demokrātijai atbilstošā gultnē.

Tika pārrunāti arī jautājumi, kā uzlabot jaunā modeļa darbību praksē un veicināt KNAB un citu tiesībsargājošo orgānu darbības efektivitāti, it sevišķi likuma piemērošanas jomā.

Avots: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

  valsts_prezidents_un_knab_prieksnieks.jpg (47,45 KB)