Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB konstatē pārkāpumus trīs valsts amatpersonu rīcībā ar SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu izmantošanu

15. Februāris, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis pārbaudi saistībā ar publiski izskanējušajiem paziņojumiem par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu izmantošanā.

KNAB konstatēja, ka trīs amatpersonas – bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, bijušais Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics un bijušais Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs –  nav ievērojušas  likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Pārbaudes laikā KNAB secināja, ka Rīgas domes amatpersonas E. Balševics un A. Bačkurs nodeva trešajai personai, t.i., vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram J. Pūcem, bezatlīdzības izmantošanai Rīgas domei piederošu mantu – SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietu mēneša abonementu. Tādējādi Rīgas domes amatpersonas rīkojās neatbilstoši ar pašvaldībai piederošu mantu un savā darbībā neievēroja IKNL noteiktos ierobežojumus valsts amatpersonām.

Savukārt J. Pūce, pieņemot dāvanu – izmantojot Rīgas domei piederošo maksas autostāvvietu mēneša abonementu –, prettiesiski guva sev labumu un pārkāpa valsts amatpersonai noteiktos dāvanu pieņemšanas ierobežojumus.

KNAB par IKNL normu neievērošanu J. Pūci, E. Balševicu un A. Bačkuru sauca pie administratīvās atbildības un piemēroja naudas sodus. Ar pilnu informāciju par pieņemtajiem lēmumiem minētajās administratīvā pārkāpuma lietās varēs iepazīties KNAB tīmekļa vietnē pēc tam, kad lēmumi būs stājušies spēkā.