Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo policistu par starpniecības mēģinājumu kukuļošanā

19. Februāris, 2004.

2004. gada 19.februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - KNAB) nosūtījis krimināllietu Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 1952.gadā dzimušo bijušo policijas darbinieku pulkvežleitnantu Valēriju D.

Krimināllietu par starpniecības mēģinājumu kukuļošanā KNAB ierosināja 9.februārī pēc Krimināllikuma 322.panta (Starpniecība kukuļošanā) pirmās daļas[1] un 15.panta ceturtās daļas.

KNAB rīcībā nonākusī informācija liecina, ka Valērijs pieprasīja naudu 4000 eiro apmērā no kādas aizturētas personas radiniekiem par tai labvēlīgu iznākumu krimināllietā, kuru ierosinājusi Finanšu policija (FP) par noziedzīgiem nodarījumiem finanšu jomā. Pēc drošības līdzekļa - paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu - piemērošanas FP krimināllietā aizdomās turamā persona vērsās KNAB ar iesniegumu par kukuļa pieprasīšanu. Iesnieguma pārbaudes gaitā persona devās uz tikšanos ar Valēriju un nodeva viņam daļu no prasītās naudas summas Ls 1000 apmērā.

Kratīšanas laikā Valērija dzīves vietā KNAB darbinieki izņēma arī apmēram 100 klasificētu dokumentu, kas saskaņā ar likumu "Par valsts noslēpumu" ir aizsargājama informācija.[1] 322.pants. Starpniecība kukuļošanā
(1) Par starpniecību kukuļošanā, tas ir, darbībām, kas izpaužas kukuļa nodošanā no kukuļdevēja kukuļņēmējam vai šo personu savešanā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.