6. Decembris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sagatvojis Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumu projektu, kas precizēs administratīvo atbildību par pārkāpumiem politisko partiju finansēšanā, aģitācijas veikšanā priekšvēlēšanu periodā, kā arī pirms tautas nobalsošanas, par likumu ierosināšanu vai par Saeimas atsaukšanas ierosināšanu.

Likumprojekts paredz, ka KNAB kompetencē būs sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonu deklarācijās, ja šādus pārkāpumus KNAB konstatēs gadījumos, kad atbilstoši savai kompetencei veic valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu ievērošanas kontroli.

Likumprojekts ir izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē 2012.gada 6.decembrī un pēc saskaņošanas ar ieinteresētajām institūcijām tiks iesniegts Valsts kancelejā izskatīšanai Ministru kabinetā.


Attiecīgi priekšlikumi grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.34 pantā, 204.2 pantā, 214.2 pantā un 215.9 pantā ir iesniegti Saeimā un pieņemti 3.lasījumā 2013.gada 25.aprīlī (stājās spēkā 2013.gada 29.maijā).

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā