Kreisajā augšējā stūrī pelēkā kvadrātā ar melniem burtiem "Vebinārs". Zem tā uz balta fona ar melniem burtiem "Par aizliegumu izmantot valsts un pašvaldību institūciju administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijai". Zem tā ar pelēkiem burtiem - "2024. gada 26. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30". Pa labi sarkans un pelēks krāsu laukums, KNAB logo. Zem tā - dzeltens krāsu laukums un attēls ar galdu, pie kura strādā trīs cilvēki.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 26. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 piedalīties vebinārā par aizliegumu izmantot administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijai pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Reģistrācija vebināram ir slēgta. Ja vēlaties piedalīties 26. janvāra vebinārā par aizliegumu izmantot administratīvos resursus priekšvēlēšanu aģitācijai, lūdzu, sazinieties ar KNAB Komunikācijas nodaļu (prese@knab.gov.lv, 26334462).

KNAB atgādina, ka politiskajām organizācijām, tostarp deputātu kandidātiem, aizliegts priekšvēlēšanu aģitācijai izmantot valsts un pašvaldību institūciju administratīvos resursus. Aizlieguma mērķis ir novērst nevienlīdzīgu konkurenci starp deputātu kandidātiem, kas ieņem amatus valsts un pašvaldību institūcijās, un citiem deputātu kandidātiem, kā arī nepieļaut kādas politiskās organizācijas reklamēšanu par valsts budžeta līdzekļiem, kas piešķirti institūcijas darbības nodrošināšanai.

Administratīvie resursi ir valsts un pašvaldību institūciju finanšu līdzekļi, kustamā un nekustamā manta, sniegtie pakalpojumi, kā arī institūciju īstenotās sabiedrības informēšanas aktivitātes. Lai mazinātu administratīvo resursu izmantošanas riskus, KNAB aicina valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus 26. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 piedalīties vebinārā.

Vebinārā KNAB Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas pārstāvji skaidros administratīvo resursu jēdzienu, administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijai, kā arī iepazīstinās ar piemēriem, kas var norādīt uz iespējamu neatļautu administratīvo resursu izmantošanu.

Lai pieteiktos vebināram, KNAB aicina līdz 25. janvāra plkst. 15.00 reģistrēties elektroniskajā anketā, kas pieejama KNAB tīmekļvietnē. Dalība vebinārā ir bezmaksas.

KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām sāksies 10. februārī un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 8. jūnijam.