Par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu 2004.gada 24.aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki Kriminālprocesa kodeksa 120.panta kārtībā aizturējuši Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokuroru.

Prokurors tiek turēts aizdomās par 10 000 USD liela kukuļa pieprasīšanu par apelācijas protesta atsaukšanu krimināllietā, kurā viņam ir uzdots uzturēt valsts apsūdzību.

Par kukuļņemšanu vairāku personu līdzdalībā KNAB ierosinājis krimināllietu pēc Krimināllikuma 320.panta (Kukuļņemšana)[1] otrās daļas un 20.panta otrās daļas. KNAB ierosinātās krimināllietas ietvaros aizturēts arī starpnieks, ar kura palīdzību tika nodota kukuļa daļa.

Lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajām personām tiks pieņemts 27.aprīlī.


[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.