Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - Birojs) 5.septembrī ir ierosinājis krimināllietu pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas[1] par dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā, veicot dzīvokļu privatizāciju.

Krimināllieta ir ierosināta pret pašvaldības uzņēmuma "Kurzemes nami" namu apsaimniekošanas nodaļas "Anniņmuižas" amatpersonām, kas, izmantojot darbā pieejamo informāciju par pašvaldības rajona īrnieku parādiem un tiesvedības gaitu attiecībā pret viņiem, pārkāpjot likumu "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" nosacījumus, ieguva dzīvokli savā īpašumā.

Tiek pārbaudīta informācija arī par citu dzīvokļu privatizāciju, ko ir veikušas amatpersonas.[1] 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām.