Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk - Birojs) 29.augustā ierosināto krimināllietu pēc Krimināllikuma 320.panta[1] pirmās daļas par kukuļa pieņemšanu nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 21 gadu veco kriminālpolicijas darbinieku M.

Birojs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Rīgas pilsētas 24.policijas nodaļas kriminālpolicijas darbinieku par kukuļa Ls 2 500 apzinātu prettiesisku pieņemšanu, izmantojot savu dienesta stāvokli.

2003.gada augusta sākumā Biroja rīcībā nonākusī informācija liecināja, ka kriminālpolicijas darbinieks pieprasījis kādā krimināllietā apsūdzētajam D. samaksāt Ls 1 500, lai tiktu izbeigta pret viņu ierosinātā krimināllieta.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Birojs konstatējis, ka tikšanās laikā ar aizturētās personas D. civilsievu policijas nodaļas telpās kriminālpolicijas darbinieks informējis par iespējām atbrīvot viņas civilvīru no ieslodzījuma vai samazināt viņam sodu. Sazinoties ar apcietinātās personas civilsievu pēc divām dienām, kriminālpolicijas darbinieks apgalvojis, ka ticies ar prokuroru un paskaidroja, ka atlīdzības apmērs pieaudzis līdz Ls 2 500. Norādītajā vietā un laikā apcietinātās personas civilsieva naudu nodeva kriminālpolicijas darbiniekam.

Savu vainu kukuļa pieņemšanā kriminālpolicijas darbinieks ir atzinis un nožēlo izdarīto.

Krimināllietas pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecināja par vēl viena 24.policijas nodaļas darbinieka līdzdalību kukuļņemšanā organizatora lomā, tomēr tieši pierādījumi par viņu kā izdarītā noziedzīgā nodarījuma organizētāju netika iegūti. Minētais darbinieks iekšlietu sistēmā ir dienējis jau ilgstošu laiku un jau agrāk ir bijušas aizdomas par viņa iespējamo saistību ar vēl vienu kukuļņemšanas gadījumu. Arī tajā gadījumā aizdomas neapstiprinājās. Abi minētie gadījumi varētu liecināt par to, ka otra pieredzējušākā kriminālpolicijas darbinieka rīcība ir veicinājusi dienestu tikko uzsākušo policijas darbinieku iesaistīšanos noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Birojs nosūtījis lūgumu Valsts policijas vadībai vērst uzmanību uz šīs konkrētās personas iespējamo rīcību.[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.