Politisko partiju finansēšana

Veicot četru politisko partiju iesniegto deklarāciju pārbaudi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis būtiskus pārkāpumus politisko partiju finansēšanā saistībā ar 2010.gada 18.decembrī notikušajām Rojas novada domes un Mērsraga novada domes vēlēšanām.

Visas četras politiskās partijas, kas bija iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus, likumā noteiktajā termiņā iesniedza vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, norādot priekšvēlēšanu ieņēmumus un izdevumus. Iesniegto deklarāciju pārbaudē KNAB konstatēja, ka divas politiskās partijas nav norādījušas visus ar vēlēšanu kampaņu saistītos izdevumus:

  • partija „Par prezidentālu republiku” nav norādījusi tās apmaksāto drošības naudu 180 latu apmērā;
  • Centriskā partija Latvijas Zemnieku savienība nav norādījusi kādas fiziskas personas apmaksāto drošības naudu 90 latu apmērā.

Abos gadījumos par pieļautajiem pārkāpumiem partijām izteikts mutvārdu aizrādījums. Divām citām politiskajām partijām – apvienībai „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un partijai „DEMOKRĀTI.LV” netika konstatēti pārkāpumi.

Visiem priekšvēlēšanu izdevumiem četras politiskās partijas kopā izlietoja 1 279,12 latus.

Jau ziņots, ka likumā noteiktais priekšvēlēšanu aģitācijas periods ilga no 2010.gada 21.augusta līdz 2010.gada 18.decembrim. Par reklāmas izvietošanu, pasta pakalpojumu izmantošanu, labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu Rojas novada domes vēlēšanu kampaņā politiskās partijas drīkstēja izlietot ne vairāk kā 1 364,19 latus un Mērsraga novada domes vēlēšanu kampaņā – ne vairāk kā 568,67 latus.

Ar politisko partiju iesniegtajām deklarācijām var iepazīties KNAB mājaslapā sadaļā „Partiju deklarācijas”.