Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), Konkurences padome (KP) un Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aicina uzņēmējus, kā arī valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārstāvjus 8. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.00 piedalīties seminārā par godīgu uzņēmējdarbību iepirkumos. Seminārs notiks klātienē, KNAB telpās, Citadeles ielā 1. 

Dalība publiskajos iepirkumos ir tirgus dalībnieku neatņemama biznesa stratēģijas daļa, kas veido būtisku daļu no tirgus dalībnieku gada finanšu apgrozījuma. Lai veicinātu uzņēmumu godīgu sāncensību iepirkumos, KNAB, KP un Iepirkumu uzraudzības birojs ir sagatavojis praktiskus ieteikumus uzņēmumu dalībai iepirkumos, tajā skaitā sniedzot informāciju par uzņēmumu iespējamo izslēgšanu no iepirkumiem, par konkurences pārkāpumu un korupcijas riskiem iepirkumos, kas atstāj negatīvas sekas uz uzņēmumu turpmāko darbību un attīstību.

Seminārā “Godīga uzņēmējdarbība iepirkumos” runās par:

  • Kandidātu un pretendentu izslēgšanas noteikumi iepirkumos - kādos gadījumos piegādātājs tiek izslēgts no iepirkumiem, kuras personas tiek pārbaudītas u.c., un vai pastāv iespēja laboties. 
    • Lektore: Monta Drebeiniece, IUB Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktore. 
  • Aizliegtas vienošanās publiskajos iepirkumos un praktiski rīki aizliegtu vienošanos risku mazināšanai.
    • Lektore: Ieva Šmite, KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore.
  • Korupcijas riski iepirkumos un ieteikumi, kā pamanīt iespējamu korupciju un kā rīkoties, lai to novērstu.
    • Lektore: Inta Nolle, KNAB pārstāve.

Vietu skaits seminārā ir ierobežots.