Otrdien, 27.aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki aizturējuši divas personas par zagtas automašīnas atdošanu tās īpašniekam pret atlīdzību. Viens no aizturētajiem ir Valsts policijas darbinieks.

Abas personas tiek turētas aizdomās par naudas izspiešanu, solot atdot pret atlīdzību iepriekš nozagtu automašīnu. Aizturētie no cietušā izspieduši 2500 eiro.

KNAB ierosinājis krimināllietu pēc Krimināllikuma 183.panta (Izspiešana) otrās daļas[1] par izspiešanu, kuru izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.


[1] 183.pants. Izspiešana

(1) Par pieprasījumu bez tiesiska pamata atdot mantu vai tiesības uz mantu vai izdarīt kādas mantiska rakstura darbības, piedraudot ar vardarbību cietušajam vai viņa tuviniekiem, piedraudot izpaust apkaunojošas ziņas par cietušo vai viņa tuviniekiem, piedraudot iznīcināt viņu mantu vai radīt viņiem citu būtisku kaitējumu (izspiešana), -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par izspiešanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, lietojot vardarbību, ieročus vai sprāgstošas vielas, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.