21. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Ogres novada pašvaldības policijas amatpersonām par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Papildus KNAB vienai no amatpersonām inkriminē neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, kā arī  kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. 

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka Ogres novada pašvaldības policijas amatpersona vairākkārt izpauda trešajām personām datu informācijas sistēmā esošu ierobežotas pieejamības informāciju par konkrētiem automašīnu īpašniekiem un automašīnu reģistrācijas apliecību numuriem. Par šādas informācijas izpaušanu amatpersona pieprasīja un saņēma kopumā 100 eiro kukuli. Izmeklētie noziedzīgie nodarījumi īstenoti laika posmā no 2022. gada 13. līdz 15. decembrim un atklāti sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas Pretkorupcijas daļu.

Tāpat KNAB pirmstiesas izmeklēšanā noskaidroja, ka iepriekšminētā amatpersona ar savu kolēģi veica dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Proti, viena amatpersona parakstīja ar atpakaļejošu datumu dokumentu, kas satur apzināti nepatiesu informāciju, savukārt otra amatpersona – viltoto dokumentu iesniedza valsts iestādei.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2022. gada 15. decembrī un izmeklēšana notika par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 329. pantā un 320. panta trešajā daļā. KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.