EEZ granti
LAMPA

Sestdien, 21. augustā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Finanšu ministriju un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu atbalstu aicina sekot līdzi sarunu festivāla “LAMPA” diskusijai “Ziņot vai neziņot? – tāds ir jautājums”.

KNAB šī gada pavasarī īstenotais sabiedriskās domas pētījums atklāja, ka trešā daļa iedzīvotāju būtu gatavi ziņot KNAB, ja saskartos ar korupcijas gadījumiem. Tajā pašā laikā nedaudz mazāk kā trešā daļa iedzīvotāju par šādām situācijām nevis ziņotu, bet gan pastāstītu radiem un paziņām, tādā veidā apgrūtinot cīņu ar pretlikumību atklāšanu un apkarošanu. Diskusija “Ziņot vai neziņot? – tāds ir jautājums” veltīta ziņošanas nozīmes aktualizēšanai no sabiedrības, valsts pārvaldes un citu valstu perspektīvas.

Diskusija “Ziņot vai neziņot? – tāds ir jautājums” notiks 21. augustā no plkst. 13.00 līdz 14.30 Norvēģu skatuvē Ruckas parkā Cēsīs, kā arī tiešraidē EEA and Norway Grants Latvia un KNAB sociālā tīkla Facebook kontos. Diskusijā uzstāsies KNAB priekšnieks Jēkabs Straume, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa, sociālantropologs un Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors dr. Klāvs Sedlenieks, kā arī Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) un rezidējošais juridiskais padomnieks Amerikas Savienoto Valstu vēstniecībā Latvijā Amīts Kabravala (Ameet Kabrawala). Diskusiju vadīs Artis Ozoliņš.

KNAB atgādina, ka diskusiju klātienē varēs vērot personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, un personu apliecinošu dokumentu – ID karti vai pasi.  

Diskusija “Ziņot vai neziņot? – tāds ir jautājums” īstenota projekta “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” ietvaros, kur KNAB saņem dotācijas 552 500 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti, ziņojot par korupciju un citiem latentiem noziegumiem, vienlaikus sniedzot iedzīvotājiem drošu un ērtu ziņošanas kanālu, kā arī pilnveidojot KNAB kompetenci koruptīvu noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā.