Attēlā redzams teksts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar biedrību “Sabiedrība par atklātību – Delna” Starptautiskajā Pretkorupcijas dienā, 9. decembrī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 rīkos tematisko pasākumu “Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar biedrību “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) Starptautiskajā Pretkorupcijas dienā, 9. decembrī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 rīkos tematisko pasākumu “Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds”. Pasākumam varēs sekot līdzi tiešraidē latviešu un angļu valodā.

Korupcija ir fenomens, kas ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt ne tikai atsevišķas nozares, bet arī tautsaimniecību un sabiedrības labklājību kopumā. Šī gada ģeopolitisko satricinājumu dēļ KNAB un Delna aicina Starptautiskajā Pretkorupcijas dienā īpašu uzmanību pievērst korupcijas negatīvajai ietekmei uz nacionālo un globālo drošību.

Pasākumu “Korupcija – nacionālās un globālās drošības drauds” paredzēts aizvadīt divās daļās. Pirmajā daļā paredzēta KNAB un Delnas paneļdiskusija, kurā aicināti piedalīties arī pārstāvji no Saeimas un Iekšlietu ministrijas un kuru vadīs Latvijas Radio 1 žurnālists Aidis Tomsons. Diskusijas laikā paredzēts aktualizēt korupcijas negatīvo ietekmi uz Latvijas iekšējo un ārējo drošību, kā arī pārrunāt pasākumus, kas būtu nepieciešami korupcijas lomas mazināšanai uz Latvijas drošību.

Pasākuma otrajā daļā paredzēta Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pretkorupcijas ekspertes Sāras Čeizas (Sarah Chayes) vieslekcija par korupciju kā globālās drošības draudu. Vieslekcijai sekos jautājumu un atbilžu sesija, kā arī Ukrainas Nacionālā pretkorupcijas biroja (NABU) pārstāvja uzruna par NABU un Ukrainas vērtējumu par korupcijas ietekmi uz drošību.

Starptautiskajai Pretkorupcijas dienai veltītais pasākums notiks 9. decembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Valsts administrācijas skolas telpās, Rīgā, Raiņa bulvārī 4. Pasākums notiks latviešu un angļu valodā ar sinhrono tulkojumu, un tam varēs sekot līdzi tiešraidē KNAB un Delnas sociālā tīkla Facebook kontos. Dalība klātienē tikai ar ielūgumiem.

Reģistrācija, lai saņemtu sīkāku informāciju par pasākuma tiešsaistes norisi šeit ->.

Pasākuma galvenā mērķauditorija ir 14. Saeimas deputāti, valsts un pašvaldību institūcijās nodarbinātie, drošības nozares organizāciju pārstāvji u.c. interesenti.

Pasākumu atbalsta Baltijas-Amerikas Brīvības fonds, ASV Tieslietu departaments un ASV Valsts departaments.