Politisko partiju finansēšana
Vizuāls materiāls, kurā rakstīts, ka 7. novembris ir pēdējā diena, kad politiskās partijas var iesniegt KNAB iesniegumu par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu

Politiskajām partijām un to apvienībām, kas 14. Saeimas vēlēšanās pārvarējušas divu procentu barjeru, līdz 2022. gada 7. novembrim ir jāiesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) rakstveida iesniegums par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu.

Rakstveida iesniegumā jānorāda politiskās partijas vai to apvienības nosaukums, reģistrācijas numurs un konta numurs. KNAB atgādina, ka norēķinu kontam jābūt atvērtam Latvijā reģistrētā kredītiestādē un tas jāizmanto tikai valsts budžeta finansējuma saņemšanai, kā arī maksājumu veikšanai par Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteikto izdevumu veidiem.

Atbilstoši Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotajai informācijai divu procentu barjeru 14. Saeimas vēlēšanās pārvarējušas 13 politiskās partijas un partiju apvienības: Jaunā VIENOTĪBA, Zaļo un Zemnieku savienība,   “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”- “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Politiskā partija “Stabilitātei!”, LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, “PROGRESĪVIE”, Attīstībai/Par!, “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, Politiskā partija “KATRAM UN KATRAI”, “Latvijas Krievu savienība”, “SUVERĒNĀ VARA” un Konservatīvie.

KNAB atgādina, ka valsts budžeta finansējums tiek piešķirts uz četriem gadiem, un tas tiek izmaksāts, sākot ar nākamo kalendāro gadu pēc Saeimas vēlēšanām. KNAB aprēķinās politiskajām partijām vai to apvienībām izmaksājamo valsts budžeta finansējumu apmēru līdz 2023. gada 15. janvārim.