hakatons

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērš uzmanību, ka sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī š.g. oktobrī plānotais KNAB, “Sabiedrības par atklātību – Delna” un Valsts administrācijas skolas pretkorupcijas datu hakatons ir pārcelts un notiks tiešsaistē 12. un 13. novembrī.

Pasākuma mērķis ir ģenerēt idejas un radīt tehnoloģiskus vai analītiskus produktus, kas varētu palīdzēt identificēt korupcijas riskus publiskajā pārvaldē. Hakatonā aicināti piedalīties sabiedriski aktīvi iedzīvotāji, kam interesē pretkorupcijas jautājumi, tostarp datu analītiķi, datu zinātnieki, programmētāji, žurnālisti un studenti. Pasākumā paredzēts izmantot Iepirkumu uzraudzības biroja, Uzņēmumu reģistra, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras atvērtos un speciāli pasākumam sagatavotos datus, kā arī KNAB un Valsts ieņēmumu dienesta publiskās datu bāzes.

Sakarā ar organizatoriskajām izmaiņām interesentu pieteikšanās pagarināta līdz 10. novembrim. Lai pieteiktu dalību pretkorupcijas datu hakatonā, KNAB aicina aizpildīt elektronisko reģistrācijas anketu https://ej.uz/pretkorupcijas-hakatons. Dalība pasākumā ir bezmaksas, un labāko ideju un tehnoloģisko vai analītisko produktu autori tiks apbalvoti. 

Pasākumu līdzorganizē Valsts administrācijas skola no projekta “Valsts pārvaldes cilvēkresursu profesionālā pilnveide korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas mazināšanas jomā” līdzekļiem.