Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina interesentus piedalīties praktiskā tiešsaistes darbnīcā, lai, izmantojot publiski pieejamo informāciju un datus, apkopotu informāciju par daļu no 14. Saeimas deputātu kandidātiem no visiem 19 sarakstiem.

Praktiskā darbnīca notiek tiešsaistē ceturtdien, 2022. gada 25. augustā, no plkst. 9.00 līdz plkst. 15.00. Reģistrēšanās līdz 23. augustam -> https://forms.gle/DpvbTfnvV9NLNf147.

Darbnīcā KNAB un Delnas eksperti sniegs ieteikumus par to, uz kādiem jautājumiem meklēt atbildes, ko noskaidrot, lai iepazītu kandidātus, kā arī, kuri ir publiski pieejamie un uzticamie informācijas avoti, ko izmantot. Dalībnieki grupās veidos konkrētu deputātu kandidātu profilus, ko vēlāk publicēsim www.deputatiuzdelnas.lv, lai ikviens vēlētājs var padziļināti iepazīties ar daļu no kandidātiem un informēti piedalīties vēlēšanās.

“Pilsoniskā līdzdalība izpaužas dažādos veidos, un viens no tiem ir savas balss atdošana Saeimas vēlēšanās par labu kādai partijai vai partiju apvienībai. Lai pilnvērtīgi izmantotu pilsoniskās līdzdalības iespējas, vēlēšanās jāpieņem izsvērts lēmums. Aicinu aktīvos iedzīvotājus piedalīties praktiskajā darbnīcā, apkopot informāciju par 14. Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātiem un palīdzēt līdzpilsoņiem izdarīt izsvērtu, faktos balstītu izvēli,” norāda KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

 “Iedzīvotāju piedalīšanās vēlēšanās ar katru reizi krītas, līdz ar to aizvien mazāk cilvēku intereses tiek pārstāvētas Saeimā. Turklāt, nepilni 20% vēlētāju norāda, ka vēlēšanās nepiedalās, jo nezina par ko balsot, 12 % neredz jēgu dalībai vēlēšanās. Tādēļ Delna organizē šo darbnīcu, lai vēlētāji var iepazīt daļu deputātu kandidātu un arī paši pēc Delnas izstrādātiem principiem var noskaidrot informāciju par jebkuru citu kandidātu,” skaidro Delnas direktore Inese Tauriņa.

Sīkāka informācija: Inese Tauriņa, inese.taurina@delna.lv

Darbnīcu organizē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Delna.

Pasākums notiek projekta “Veido atbildīgu Saeimu – iepazīsti pirms balso!” ietvaros, ko līdzfinansē Atklātības fonds.

 

Avots: Delna